Festiwalowe Mrągowo - weekend VII

Serce Mazur

Weekend VII

9 sierpnia 2024 r.

Koncert IX Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO

Plac Unii Europejskiej

START godz. 

Dzięki artystom z Fundacji AVANGART, mrągowska publiczność zostanie przeniesiona w świat najpiękniejszych utworów operowych i operetkowych.

Podczas koncertu usłyszymy nie tylko klasyczne arie i duety, ale także popularne utwory w wykonaniu znanych śpiewaków operowych. To wyjątkowa okazja, aby doświadczyć magii muzyki na żywo w malowniczym plenerze Mazur.

WSTĘP BEZPŁATNY 

9 sierpnia 2024 r.

Festiwal 12 Godzin – Serce Mazur
Gwiazda imprezy: SANAH

Festiwalowy Amfiteatr nad jeziorem Czos

START godz. 19.00

Najpopularniejsza artystka polskiej sceny muzycznej – SANAH będzie gwiazdą tegorocznego Festiwalu 12 Godzin – Serce Mazur, jedyne takie muzyczne wydarzenie na świecie poświęcony w całości idei transplantacji. Obok autorki takich hitów jak „Szampan”, „Melodia” czy „Ale jazz” na scenie w Festiwalowym Amfiteatrze nad jeziorem Czos wystąpi również zespół pop-rockowy HLA 4 Transplant.

Festiwal 12 Godzin – Serce Mazur to wydarzenie, które od pięciu lat promuje dawstwo narządów i prowadzi zbiórkę środków na sprzęt ratujący życie. Przy wsparciu gwiazd polskiej sceny muzycznej rozmawiamy o największym darze życia, który jest esencją transplantacji. Do tej pory na festiwalu wystąpili m.in. Ania Dąbrowska, Ira, Cleo, Margaret. Tegoroczna edycja odbędzie się 10 sierpnia o godz. 19:00 w mrągowskim amfiteatrze.

W tym roku na festiwalowej scenie zagra SANAH, któa przyciąga tłumy swoimi niepowtarzalnymi tekstami, łączącymi młodzieżowy slang z poezją oraz chwytliwymi, przebojowymi melodiami. Jak co roku, na festiwalu wystąpi także HLA 4 Transplant. To energetyczny pop-rockowy zespół, który swoją nazwą nawiązuje do unikalnego kodu transplantacyjnego – Human Leucocyte Antygen. Grupa jest zbrojnym ramieniem Fundacji Dla Transplantacji i promuje ideę transplantacji poprzez muzykę, sztukę i performance. W programie festiwalu również pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu ratownictwa medycznego.

Festiwal 12 Godzin – Serce Mazur to nie tylko doskonała muzyka, ale także okazja do szerzenia wiedzy o pierwszej pomocy oraz zbiórki środków na sprzęt ratujący życie. Dochód z festiwalu będzie przeznaczony na zakup sprzętu OCS Heart Transmedics i jego obsługę. Obecnie jest to jedyny sprzęt na świecie służący do transportu pobranego do przeszczepu „wciąż bijącego” serca. Festiwal wspiera także Eventim, który przy okazji tego wydarzenia zrezygnował z pobierania prowizji od zakupu biletów.

Organizatorem festiwalu są: Fundacja Dla Transplantacji „zostaw serce na ziemi”, Miasto Mrągowo.

Producent wykonawczy: Good Taste Production.

Partnerzy: Magic Records, Mrągowskie Centrum Kultury.

Patronat: Ministerstwo Zdrowia, Poltransplant, Klinika Dr Kuśmierczyk, Warszawski Uniwersytet Medyczny, UCK WUM, Miasto Giżycko, Miasto Mikołajki, Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie, Serce na Banacha.

BILETY [KLIKNIJ TUTAJ]

Festiwalowe Mrągowo. Dobre emocje.

Festiwale / Wydarzenia

Festiwalowe Mrągowo - weekend I

Hip-Hop wakacje

Weekend I

Festiwalowe Mrągowo - weekend II

Folk Weekend

Weekend II

Festiwalowe Mrągowo - weekend III

Święto Miasta

Weekend III

Festiwalowe Mrągowo - weekend IV

Weekend z duszą

Weekend IV

W cygańskich rytmach

Legendarny Piknik Country

Weekend V

Festiwalowe Mrągowo - weekend VI

Weekend Gwiazd

Weekend VI

Festiwalowe Mrągowo - weekend VII

Serce Mazur

Weekend VII

Festiwalowe Mrągowo - weekend VIII

Weselne przeboje

Weekend VIII

Festiwalowe Mrągowo - weekend IX

Kresowa nuta

Weekend IX

Festiwalowe Mrągowo - weekend X

Święto Maślanki Mrągowskiej

Weekend X