Amfiteatr w Mrągowie

Festiwalowy Amfiteatr

Festiwalowy Amfiteatr to miejsce, gdzie co roku odbywają się znane w Polsce i za granicą takie imprezy masowe, jak Piknik Country, Mazurska Noc Kabaretowa czy Festiwal Weselnych Przebojów. Obiekt jest malowniczo położony nad jeziorem Czos, przy ul. Jaszczurcza Góra 10 w Mrągowie.

Scena amfiteatru jest zadaszona membraną w kształcie rozpartego żagla. Pod nią cztery umeblowane garderoby (13,70 m2, 26,70 m2, 24 m2, 17,80 m2), każda z łazienką. W budynku amfiteatru znajduje się kawiarnia Festival Cafe. Na terenie kompleksu znajduje się budynek z toaletami, które są bezpłatne.

Widownia liczy 5280 miejsc. Siedziska z oparciem znajdują się w Sektorze A (rzędy 15-32), Sektor B (rzędy 33-37), Sektor C (rzędy 33- 44), cały sektor D. W sektorze A znajdują się miejsca dla osób niepełnosprawnych. Poza imprezami widownia amfiteatru jest zamknięta. Obiekt można oglądać z ogólnodostępnego punktu widokowego.

Podczas wydarzeń w Festiwalowym Amfiteatrze organizowane są punkty gastronomiczne, a sprzedaż i spożywanie piwa prowadzone są zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych. Wyjątkiem jest Mazurska Noc Kabaretowa podczas, której nie jest prowadzona sprzedaż tego alkoholu.

Wstęp dzieci do lat 7 jest wolny, pod warunkiem, że zajmują te same miejsce razem z rodzicem. Do amfiteatru nie wolno wprowadzać zwierząt.
Przy amfiteatrze nie ma zbyt wielu miejsc parkingowych. Sugerujemy pozostawienie pojazdów na parkingach przy ul. Giżyckiej lub za Urzędem Miejskim w Mrągowie przy ul. Królewieckiej.

Główna droga dojazdowa do amfiteatru (ul. Jaszczurcza Góra) bezpośrednio przed dużymi imprezami jest zamykana dla ruchu pojazdów (zakaz wjazdu od strony ul. Giżyckiej).

Podczas prób wykonawców amfiteatr jest zamykany. Występują wówczas utrudnienia w ruchu dla pieszych poruszających się promenadą nad jeziorem Czos spowodowane zamknięciem bram wejściowych do obiektu.

Amfiteatr jest własnością Gminy Miasto Mrągowo. Zarządcą obiektu jest Mrągowskie Centrum Kultury, ul. Warszawska 26, 11-700 Mrągowo, tel. 89 743 34 52, e-mail: sekretariat@mck.mragowo.pl.

Mazurska Noc Kabaretowa 2021, fot. P.Krasowski
Wakacyjna Tras Dwójki 2021a, fot. P. Krasowski
Festiwal Weselnych Przebojów 2021, fot. P. Krasowski
Mazurska Noc Kabaretowa 2021, fot. P. Krasowski