Najciekawsze wydarzenia na Mazurach

Festiwale

Festiwalowe Mrągowo to jedna z najbardziej zróżnicowany ofert kulturalnych na Mazurach.

Duże imprezy w festiwalowym amfiteatrze malowniczo położonym nad jeziorem Czos, a także klimatyczne wydarzenia w przestrzeni miasta.

Piknik Country

Piknik Country w Mrągowie to impreza cykliczna, organizowana od 1982 roku. Ta legendarna mrągowska impreza to najstarszy, największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwal muzyki country i folk. Podczas jego wszystkich edycji wystąpiło blisko 600 artystów oraz zespołów muzycznych, z Polski i z zagranicy, w tym z Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Piknik Country to marka ważna dla Miasta, mieszkańców i dla fanów muzyki country. Festiwal to trzydniowe święto. W czasie jego trwania imprezy odbywają się w kilku miejscach Miasta: w Festiwalowym amfiteatrze, małym amfiteatrze, na Skwerze Jana Pawła II, w Westernowym Miasteczku Mrongoville. Na Placu Unii Europejskiej oraz na ul. Jaszczurcza Góra tworzą się aleje handlowe wypełnione stoiskami z akcesoriami kowbojskimi, z odzieżą, obuwiem, pamiątkami.

27. Festiwal Kultury Kresowej

Cykliczna impreza organizowana od 1995 roku, promująca kulturę polską, czerpiąca z dziedzictwa kulturowego na Kresach, w tym: rękodzieła i malarstwa, muzyki i tańca, poezji, kuchni kresowej. Od lat Festiwal służy popularyzacji twórczości ludowej, pielęgnowaniu oraz zachowaniu tradycji i dziedzictwa kulturowego. To również ważny element w rozbudzaniu patriotyzmu i upowszechnianiu wartości oraz tradycji narodowych. Innowacyjność imprezy polega na tym, iż jest to jedyny w Polsce Festiwal, który jest zarówno promocją osiągnięć kulturalnych mieszkańców byłych Kresów Wschodnich, jak też promocją dorobku narodowego. Jest również szansą na prezentację swoich dokonań, zwłaszcza dla zespołów nowych, rozpoczynających swoją artystyczną działalność. Od pierwszej edycji patronat nad Festiwalem Kultury Kresowej sprawował Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Maria Kaczyńska zapoczątkowała honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP a od 22. Festiwalu Kultury Kresowej odbywa się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. To prestiżowa impreza o dużym wydźwięku promocyjnym, ukazująca historię i wielokulturowość Warmii i Mazur.

Mazurska Noc Kabaretowa

Mrągowo to letnia stolica dobrego humoru. Wszystko dzięki Mazurskiej Nocy Kabaretowej. W ramach imprezy już od kilkunastu lat najlepsze polskie grupy kabaretowe oraz wykonawcy muzyki rozrywkowej występują w Mieście nad Czosem. Wypełniony po brzegi rozbawionymi widzami Festiwalowy Amfiteatr świadczy, że jest to jedyna i wyjątkowa taka noc w regionie. Dla wielu impreza jest przeglądem tego, co w świecie satyry wydarzyło się przez mijający rok, taka jest bowiem idea, że na scenie występują najlepsi, także Ci debiutujący, którzy zdobyli nagrody na największym festiwalu kabaretowym PAKA w Krakowie. Organizatorem Mazurskiej Nocy Kabaretowej jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA w Krakowie. Impreza odbywa się we współpracy z Mrągowskim Centrum Kultury pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Mrągowo.

Wakacyjna Trasa z Dwójką

Mrągowo już od dwóch lat gości kulturalny projekt TVP 2. Cykl letnich koncertów organizowany jest w najbardziej rozpoznawalnych wakacyjnych ośrodkach wypoczynkowych w kraju. Jednym z nich jest właśnie Mrągowo między innymi dzięki jednemu z największych amfiteatrów w Polsce. W przedsięwzięciu biorą udział największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Plenerowemu koncertowi przyświeca hasło „Lato, muzyka, zabawa”. Publiczność zgromadzona na koncertach, a także widzowie Dwójki bawić się będą przy najgorętszych przebojach ostatnich lat oraz evergreenach. Na marginesie muzycznej uczty gwiazdy dzielą się wspomnieniami dotyczącymi swoich letnich miłości i wakacyjnych przygód.

Festiwal 12 godzin Serce Mazur

Wakacyjny koncert w szczytnym celu, tak w skrócie można podsumować Festiwal 12 Godzin Serce Mazur. To jedyna w swoim rodzaju impreza, która ma na celu wspieranie transplantologii i kardiochirurgii. W promocję wydarzenia aktywnie zaangażowani są artyści, sportowcy, osobowości medialne oraz najlepsi w Polsce kardiochirurdzy. Festiwal organizuje fundacja 12 Godzin Dla Transplantologii, która jest inicjatorem akcji #12GodzinDlaŻycia. Pomysłodawcą wyżej wymienionych akcji społecznościowych jest dr Zygmunt Kaliciński, kardiochirurg, transplantolog, perkusista i założyciel zespołu H.L.A.4transplant.

Gala Stand-Up/Mrągowski Festiwal Komedii

Wydarzenie dla wszystkich fanów komedii oraz tych, którzy są miłośnikami zakazanych żartów. Impreza o krótkiej dwuletniej historii, ale o ogromnym potencjale rozwojowym. Na deskach festiwalowego amfiteatru występują znani i lubiani stand-upowcy. Od 2022 roku wydarzenie przybrało nową, trzydniową formułę pod nazwą Mrągowski Festiwal Komedii.

Festiwal Weselnych Przebojów

Festiwal Weselnych Przebojów już na stałe wpisał się w kalendarz najlepszych imprez Mrągowa. Co więcej, dzięki transmisji Telewizji Polsat wiadomo również, że impreza bije wszelkie rekordy oglądalności. To punkt obowiązkowy na liście wakacyjnych wydarzeń muzycznych i rozrywkowych w Polsce. Impreza organizowana jest z wielkim rozmachem. Skupia nie tylko znakomitych artystów, ale również fanów muzyki disco, która jest królową każdego wesela i każdego lata.

VISIT MRĄGOWO
mck logo
festiwalove mragowo logo

ul. Ratuszowa 5, 11-700 Mrągowo

       
© Festiwalowe Mrągowo  |  Polityka prywatności

PROJEKT I WYKONANIE: NUMITOR.PL