Najciekawsze wydarzenia na Mazurach

Festiwale

Festiwalowe Mrągowo 2023. Dwa miesiące wyjątkowych wydarzeń

Mrągowo zdradza szczegóły wakacyjnych wydarzeń. Podstawą letniej oferty kulturalnej są festiwale w amfiteatrze nad jeziorem Czos oraz imprezy w przestrzeni miejskiej. Festiwalowe Mrągowo, podobnie jak w roku poprzednim, stawia na różnorodność.

To będzie prawdziwa letnia muzyczna uczta – 10 wakacyjnych weekendów wypełnionych po brzegi różnorodnymi wydarzeniami. Koncertowy sezon rozpocznie Hip-Hop Festiwal Mrągowo. To nowość w kalendarzu imprez w Mrągowie. Podczas trzydniowego wydarzenia wystąpi ponad 20 gwiazd polskiej sceny rapu m.in.: Peja, Kizo, Kali, Reto, Gibbs czy Hemp Gru. Muzyczne wakacje w mieście nad Czosem na dobre rozkręcą się podczas Dni Mrągowa. W ramach Święta Miasta usłyszymy Dawida Kwiatkowskiego, Novikę, a także zespół Bakshish i Kombi Łosowski.

Śmiechem-żartem
Do Mrągowa przyjadą również mistrzowie kabaretu, którzy podczas czterech wydarzeń w Amfiteatrze będą bawić do łez mieszkańców i turystów. Komediowe chwile na Mazurach zapewni kultowa 24. Mazurska Noc Kabaretowa, czarny humor i cięte riposty usłyszymy podczas Festiwalu Komedii Mrągowo z 4 Galą Stand-up, premierowe skecze zaprezentuje Neo-nówka, a znakomitych żartów dostarczy Polska Noc Kabaretowa.

Piknik Country Mrągowo
Półmetek wakacji to oczywiście legendarny Piknik Country Mrągowo, na który co roku przyjeżdża na Mazury kilkanaście tysięcy fanów muzyki country oraz miłośników amerykańskich motocykli i samochodów. Główną gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie amerykańska artystka – Jessica Lynn.

Festiwale serc
Tegoroczne wakacje to także sprawdzone wydarzenia, które na stałe trafiły do kalendarza mrągowskich imprez: sentymentalny Festiwal Kultury Kresowej, charytatywny Festiwal 12 Godzin – Serce Mazur z Anią Dobrowską wspierający polską transplantologię oraz kardiochirurgię oraz uwielbiany i wyczekiwany Festiwal Weselnych Przebojów.

Mocne letnie uderzenie
Podobnie jak w latach poprzednich festiwalowa scena stanie się areną zmagań walk bokserskich oraz mieszanych sztuk walki. W trakcie dwóch letnich wieczorów zapowiada się mocne uderzenie sportowych emocji. Z kolei zwieńczeniem wakacji będzie triathlonowa rywalizacja w przestrzeni miasta.

Festiwalowe Mrągowo – wakacyjna trasa gwiazd
Mrągowo znalazło się również na liście wakacyjnych koncertów polskich gwiazd. W ramach letniej platynowej trasy, na której przystankami są najpiękniejsze polskie amfiteatry, miasto nad Czosem odwiedzi Agnieszka Chylińska. Z kolei Lady Pank w czwarty weekend lipca zaprezentuje podczas koncertu „Słońcem opętani” swoje największe przeboje, dzięki którym wakacje 2023 staną się niezapomniane! Z kolei młodzieńcze emocje beztroskich lat 90. przypomni nam
Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Dodatkowo urok różnych zakątków Polski przybliży nam Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” poodczas swojego flagowego koncertu „Kalejdoskop Barw Polski”.

Letnie mazurskie brzmienia w Mrągowie urozmaici cykl Letnich Koncertów na Deptaku oraz inne kameralne wydarzenia w przestrzeni miasta m.in. teatr uliczny czy przegląd rękodzieła artystycznego.

Pobierz Festiwalowe Mrągowo 2023 – Kalendarz imprez [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Piknik Country

Piknik Country w Mrągowie to impreza cykliczna, organizowana od 1982 roku. Ta legendarna mrągowska impreza to najstarszy, największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwal muzyki country i folk. Podczas jego wszystkich edycji wystąpiło blisko 600 artystów oraz zespołów muzycznych, z Polski i z zagranicy, w tym z Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Piknik Country to marka ważna dla Miasta, mieszkańców i dla fanów muzyki country. Festiwal to trzydniowe święto. W czasie jego trwania imprezy odbywają się w kilku miejscach Miasta: w Festiwalowym amfiteatrze, małym amfiteatrze, na Skwerze Jana Pawła II, w Westernowym Miasteczku Mrongoville. Na Placu Unii Europejskiej oraz na ul. Jaszczurcza Góra tworzą się aleje handlowe wypełnione stoiskami z akcesoriami kowbojskimi, z odzieżą, obuwiem, pamiątkami.

27. Festiwal Kultury Kresowej

Cykliczna impreza organizowana od 1995 roku, promująca kulturę polską, czerpiąca z dziedzictwa kulturowego na Kresach, w tym: rękodzieła i malarstwa, muzyki i tańca, poezji, kuchni kresowej. Od lat Festiwal służy popularyzacji twórczości ludowej, pielęgnowaniu oraz zachowaniu tradycji i dziedzictwa kulturowego. To również ważny element w rozbudzaniu patriotyzmu i upowszechnianiu wartości oraz tradycji narodowych. Innowacyjność imprezy polega na tym, iż jest to jedyny w Polsce Festiwal, który jest zarówno promocją osiągnięć kulturalnych mieszkańców byłych Kresów Wschodnich, jak też promocją dorobku narodowego. Jest również szansą na prezentację swoich dokonań, zwłaszcza dla zespołów nowych, rozpoczynających swoją artystyczną działalność. Od pierwszej edycji patronat nad Festiwalem Kultury Kresowej sprawował Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Maria Kaczyńska zapoczątkowała honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP a od 22. Festiwalu Kultury Kresowej odbywa się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. To prestiżowa impreza o dużym wydźwięku promocyjnym, ukazująca historię i wielokulturowość Warmii i Mazur.

Mazurska Noc Kabaretowa

Mrągowo to letnia stolica dobrego humoru. Wszystko dzięki Mazurskiej Nocy Kabaretowej. W ramach imprezy już od kilkunastu lat najlepsze polskie grupy kabaretowe oraz wykonawcy muzyki rozrywkowej występują w Mieście nad Czosem. Wypełniony po brzegi rozbawionymi widzami Festiwalowy Amfiteatr świadczy, że jest to jedyna i wyjątkowa taka noc w regionie. Dla wielu impreza jest przeglądem tego, co w świecie satyry wydarzyło się przez mijający rok, taka jest bowiem idea, że na scenie występują najlepsi, także Ci debiutujący, którzy zdobyli nagrody na największym festiwalu kabaretowym PAKA w Krakowie. Organizatorem Mazurskiej Nocy Kabaretowej jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA w Krakowie. Impreza odbywa się we współpracy z Mrągowskim Centrum Kultury pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Mrągowo.

Festiwal 12 godzin Serce Mazur

Wakacyjny koncert w szczytnym celu, tak w skrócie można podsumować Festiwal 12 Godzin Serce Mazur. To jedyna w swoim rodzaju impreza, która ma na celu wspieranie transplantologii i kardiochirurgii. W promocję wydarzenia aktywnie zaangażowani są artyści, sportowcy, osobowości medialne oraz najlepsi w Polsce kardiochirurdzy. Festiwal organizuje fundacja 12 Godzin Dla Transplantologii, która jest inicjatorem akcji #12GodzinDlaŻycia. Pomysłodawcą wyżej wymienionych akcji społecznościowych jest dr Zygmunt Kaliciński, kardiochirurg, transplantolog, perkusista i założyciel zespołu H.L.A.4transplant.

Gala Stand-Up/Mrągowski Festiwal Komedii

Wydarzenie dla wszystkich fanów komedii oraz tych, którzy są miłośnikami zakazanych żartów. Impreza o krótkiej dwuletniej historii, ale o ogromnym potencjale rozwojowym. Na deskach festiwalowego amfiteatru występują znani i lubiani stand-upowcy. Od 2022 roku wydarzenie przybrało nową, trzydniową formułę pod nazwą Mrągowski Festiwal Komedii.

Festiwal Weselnych Przebojów

Festiwal Weselnych Przebojów już na stałe wpisał się w kalendarz najlepszych imprez Mrągowa. Co więcej, dzięki transmisji Telewizji Polsat wiadomo również, że impreza bije wszelkie rekordy oglądalności. To punkt obowiązkowy na liście wakacyjnych wydarzeń muzycznych i rozrywkowych w Polsce. Impreza organizowana jest z wielkim rozmachem. Skupia nie tylko znakomitych artystów, ale również fanów muzyki disco, która jest królową każdego wesela i każdego lata.