Festiwalowe Mrągowo - weekend VI

Dziki Zachód

Weekend VI

28.07

Westernowe Granie z potańcówką

Cykl Letnich Koncertów na Deptaku

Skwer Jana Pawła II

START godz. 19.00
Tanecznym krokiem rozpoczniemy legendarny Piknik Country w Mrągowie. Już w czwartek energetyczną muzykę country i znakomitą interakcję z publicznością zapewni Droga na Ostrołękę. A naukę tańca liniowego zapewni Silesian Line Dance.
WSTĘP BEZPŁATNY

29-30.07

Piknik Country & Folk

Amfiteatr

START godz. 19.30

Piknik w amfiteatrzeTegoroczny 41. Piknik Country i Folk to będzie prawdziwa muzyczna uczta, zarówno dla fanów tradycyjnego country, jak i osób poszukujących nowoczesnego brzmienia tego rodzaju muzyki. 

Festiwal otworzy Czarek Makiewicz z zespołem Koltersi wszystkim dobrze znanym piknikowym hymnem  „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. W tym roku mija 25 lat od powstania tego przeboju. 

Następnie z festiwalowej sceny usłyszymy nowoczesne brzmienia country zmieszane z klasycznym stylem americana. Na deskach Festiwalowego Amfiteatru wystąpi Music Road Pilots. Holenderski zespół wspaniałe klasyczne brzmienie łączy z dzisiejszym country-rockiem. Wieczór pełen niezwykłej energii płynącej z estrady będzie kontynuował George Hamilton V, który zapewni energiczną pełną ognia fuzję country, folku i rootsowego rocka uznawaną za siłę napędową bardzo popularnego ruchu muzycznego „Americana”.

Podczas piątkowego wieczoru nie zabraknie również debiutów na mrągowskiej scenie. Na deskach amfiteatru nad jeziorem Czos wystąpi zdolna countrowa młodzież m.in. laureatki Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Piątkowy program dopełni specjalny koncert „Tribute To Hank Williams”, poświęcony wielkiej, historycznej postaci muzyki country HANKOWI WILLIAMSOWI i jego ponadczasowym przebojom. 

Wydarzeniem sobotniego wieczoru stanie się z pewnością koncert z okazji jubileuszu 30-lecia zespołu Colorado Band. Atrakcyjną ofertą programową tego dnia stać się powinien również monograficzny koncert pt. „Tribute To KENNY ROGERS” z piosenkami tego wybitnego amerykańskiego artysty. To nie jest wszystko – bo tego wieczoru słuchać będziemy jeszcze zespołu Mariusza Kalagi, którego tak bardzo lubi mrągowska publiczność. 

Podczas tegorocznego Pikniku polską scenę country reprezentować będą każdego dnia festiwalu Wasi ulubieńcy, związani z festiwalem już od wielu lat. Szczegółowy program [KLIKNIJ PLAKAT]

Bilety na Piknik Country w Festiwalowym Amfiteatrze:
• Dzieci do 7 roku życia: darmowy wstęp na Festiwal. Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką osoby dorosłej – zajmują jedno miejsce wraz z opiekunem.
• Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach: darmowy wstęp, za bilet płaci tylko opiekun – prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl.
• Bilety Premium: najlepsze miejsca siedzące.
• Bilety VIP: najlepsze miejsca siedzące, możliwość wejścia za kulisy festiwalu i na próby, możliwość spotkania z artystami.
BILETY [KLIKNIJ TUTAJ]

29-31.07

Piknik Country w mieście

pl. Unii Europejskiej, Skwer Jana Pawła II

Bezpłatne piknikowe imprezy w przestrzeni miasta. Podobnie jak w latach poprzednich scena miejska na Placu Unii Europejskiej gościć będzie znanych i lubianych wykonawców muzyki country. W ciągu trzech dni usłyszymy: West Band, Strefa 50, R O Z E N, Blue Jay Bird, Caroline & The Lucky Ones, Alabama Band, Wojtek Dudkowski, Teren C, Electric Cowboys, Cezary Makiewicz & Koltersi. Za taneczną stronę wydarzenia odpowiada Silesian Line Dance. Więcej infromacji [KLIKJNIJ PLAKAT]

P R O G R A M *

29.07 (piątek)  
Plac Unii Europejskiej
17.00   Orkiestra Dęta Mrongovia  
             Otwarcie Pikniku w Mieście
18.00    WEST BAND
19.30    STREFA 50 
21.30    R O Z E N

scena taneczna – pokazy i nauka tańca z Silesian Line Dance

30.07 (sobota)
Plac Unii Europejskiej    
16.00    Hania Szałachowska & Krzysztof Matulewicz
16.30    BLUE JAY BIRD
18.15    CAROLINE & THE LUCKY ONES
20.00    ALABAMA BAND
21.30 – 24.00  POTAŃCÓWKA COUNTRY

scena taneczna – pokazy i nauka tańca z Silesian Line Dance

31.07 (niedziela)
12.00   PARADA COUNTRY ulicami miasta
12.15   warsztaty taneczne przygotowujące do udziału w rekordzie Polski w tańcu liniowym z zespołem tanecznym RODEO / ul. Sobczyńskiego

Plac Unii Europejskiej            
12.30   Wojtek DUDKOWSKI
13.00   TEREN C
14.30   13. Memoriał taneczny im. Andrzeja Fabisiaka – Rekord Polski w tańcu liniowym
15.00   ELECTRIC COWBOYZ
17.00   CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI
WSTĘP BEZPŁATNY

31.07

Parada Country

Piknikowa atrakcja zarówno dla zmotoryzowanych uczestników, jak i publiczności zgromadzonej na trasie. Parada Country biegnie wzdłuż ulic mista (ul. Traugutta, ul. Warszawska, ul.Królewiecka, ul. Giżycka) i kończy się w Westernowym Miasteczku Mrongoville.

Czas trwania parady:
11.00 – formowanie Parady – ul. Nadbrzeżna
11.30 – zamknięcie miasta przez służby porządkowe i Policję
12.00 – rozpoczęcie Parady – ul. Traugutta
14.00 – zakończenie Parady – teren miasteczka westernowego Mrongoville
Zgłoszenia na Paradę Country przyjmowane są od poniedziałku, 25 lipca br.

Mapa i dokumenty dotyczące Parady Country dostępne są na stronie internetowej Mrągowskiego Centrum Kultury [KLIKNIJ TUTAJ]

* Ewentualne pytania związane z udziałem w Paradzie Country prosimy kierować drogą elektroniczną e-mail info@mck.mragowo.pl, tel. 89 743 34 70 lub 89 743 34 50.

* Karty zgłoszeniowe można składać w recepcji Mrągowskiego Centrum Kultury i w punktach prowadzących sprzedaż naklejek i artykułów pamiątkarskich, związanych z Piknikiem Country, przed budynkiem MCK i na Placu Unii Europejskiej.

 

Festiwalowe Mrągowo. Dobre emocje.

Festiwale / Wydarzenia

Festiwalowe Mrągowo - weekend I

W rytmie wakacji

Weekend I

Festiwalowe Mrągowo - weekend II

Święto Miasta

Weekend II

Festiwalowe Mrągowo - weekend III

Śmiechem Żartem

Weekend III

Festiwalowe Mrągowo - weekend IV

Weekend Komedii

Weekend IV

W cygańskich rytmach

Weekend Kultur

Weekend V

Festiwalowe Mrągowo - weekend VI

Dziki Zachód

Weekend VI

Festiwalowe Mrągowo - weekend VII

W rytmie rozrywki

Weekend VII

Festiwalowe Mrągowo - weekend VIII

Weselne Klimaty

Weekend VIII

Festiwalowe Mrągowo - weekend IX

Kresowe Serca

Weekend IX

Festiwalowe Mrągowo - weekend X

W sportowym stylu

Weekend X

VISIT MRĄGOWO
mck logo
festiwalove mragowo logo

ul. Ratuszowa 5, 11-700 Mrągowo

       
© Festiwalowe Mrągowo  |  Polityka prywatności

PROJEKT I WYKONANIE: NUMITOR.PL