Festiwalowe Mrągowo - weekend II

Folk Weekend

Weekend II

5 lipca 2024 r.

Koncert na deptaku „Zarażeni Folkiem”

Skwer Jana Pawła II

START godz. 18.00

To będzie wieczór pełen energetycznych rytmów folkowych, wspaniałej muzyki i niesamowitej atmosfery. W magiczny świat muzyki ludowej wprowadzi nas zespół Zarażeni Folkiem. Podczas letniego koncertu na deptaku usłyszymy zarówno tradycyjne utwory, jak i nowoczesne aranżacje.

Zarażeni Folkiem to jedyny zespół na Mazurach, który łączy energetyczny folk-rock z autorskim materiałem. Grupa ta powstała w 2016 roku jako Pogobianki, a od 2018 roku działa pod obecną nazwą. Składają się z utalentowanych muzyków, którzy zarażają publiczność pozytywną energią i miłością do muzyki ludowej. W ich twórczości można usłyszeć zarówno tradycyjne melodie, jak i nowoczesne aranżacje, które przyciągają fanów różnych pokoleń. Wykonują utwory, które płyną z umuzykalnionych i rozśpiewanych serc członków zespołu. Ich muzyka jest pełna życia i energii, idealnie nadająca się do tańca i wspólnego śpiewania. Koncerty zespołu to nie tylko muzyka, ale także wyjątkowe widowiska pełne emocji i zaangażowania.

WSTĘP BEZPŁATNY.

Cykl letnich koncertów jest propozycją ciekawych spotkań z różnorodną muzyką na łonie natury. Koncerty, którym przyświeca idea spędzania wolnego czasu z dala od alkoholu i środków odurzających, dofinansowane są ze środków budżetu miasta w ramach Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

6 lipca 2024 r.

Mrągowski  Rajd Motocykli Zabytkowych

Miasto Mrągowo

START godz. 11.00

Gratka dla miłośników motoryzacji oraz wszystkich tych, dla których motocykl, to nie tylko środek lokomocji, ale przede wszystkim pasja i sposób na życie. Stowarzyszenie Miłośników Motocykli Zabytkowych ŁAPA w Mrągowie w sobotę, 6 lipca 2024 roku organizuje Mrągowski Rajd Motocykli Zabytkowych.

Rajd ma charakter zadaniowy, w którym uczestnicy muszą się wykazać umiejętnością panowania nad swoim pojazdem, wiedzą z historii motocyklizmu, znajomością przepisów prawa o ruchu drogowym, a także orientacją w terenie.

Od godz. 10.00 rozpoczną się zapisy uczestników.
Start Rajdu odbędzie się o godz. 11.00 na terenie dworca PKS przy ul. Kolejowej w Mrągowie. Trasa Rajdu przebiegać będzie w granicach powiatu mrągowskiego i prowadzić drogami o nawierzchni asfaltowej i szutrowej. Zakończenie Rajdu (około godz. 13.00) odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia ŁAPA, przy ul. Chopina 7 w Mrągowie.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Na wszystkich uczestników Rajdu czeka tradycyjna kuchnia motocyklowa. Wpisowe 30 zł.

Kontakt:
Stowarzyszenie Miłośników Motocykli Zabytkowych ŁAPA Mrągowo,
Rafał Brodzik, tel. 508 108 998.

5 lipca 2024 r.

20. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego

Skwer Jana Pawła II

START godz. 11.00

Makramy, malowanie kafli, tworzenie kwiatów z bibuły, a także warsztaty: ceramiki, wypieku sękacza, plecionkarstwa, naturalnych kosmetyków – w niedzielę, 7 lipca 2024 roku odbędzie się 20. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego. Plenerowa impreza w centrum Mrągowa garściami czerpie z czerpiąca z dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.

Myślą przewodnią wydarzenia są: promocja rękodzieła artystycznego, żywności tradycyjnej i regionalnej, muzyki, kulturowo związanych z regionem warmińsko – mazurskim, pomoc regionalnym twórcom ludowym w dotarciu do potencjalnych odbiorców, pogłębienie wiedzy o dorobku kulturowym naszego regionu wśród mieszkańców i turystów.

Podczas Imprezy rozstrzygany będzie konkurs na „PAMIĄTKĘ WARMII I MAZUR” – Konkurs organizowany wspólnie ze Związkiem Gmin Warmińsko Mazurskich, którego celem jest pozyskanie oryginalnych prac na potrzeby promocji województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej szczegółów na stronie Mrągowskiego Centrum Kultury [KLIKJNIJ TUTAJ]

WSTĘP BEZPŁATNY.

Festiwalowe Mrągowo. Dobre emocje.

Festiwale / Wydarzenia

Festiwalowe Mrągowo - weekend I

Hip-Hop wakacje

Weekend I

Festiwalowe Mrągowo - weekend II

Folk Weekend

Weekend II

Festiwalowe Mrągowo - weekend III

Święto Miasta

Weekend III

Festiwalowe Mrągowo - weekend IV

Weekend z duszą

Weekend IV

W cygańskich rytmach

Legendarny Piknik Country

Weekend V

Festiwalowe Mrągowo - weekend VI

Weekend Gwiazd

Weekend VI

Festiwalowe Mrągowo - weekend VII

Serce Mazur

Weekend VII

Festiwalowe Mrągowo - weekend VIII

Weselne przeboje

Weekend VIII

Festiwalowe Mrągowo - weekend IX

Kresowa nuta

Weekend IX

Festiwalowe Mrągowo - weekend X

Święto Maślanki Mrągowskiej

Weekend X