Festiwalowe Mrągowo - weekend II

Święto Miasta

Weekend II

30 czerwca – 2 lipca

Dni Mrągowa

Amfiteatr, Skwer Jana Pawła II, pl. Unii Europejskiej, Mrągowskie Centrum Kultury

Muzyczne wakacje w mieście nad Czosem na dobre rozkręcą się podczas Dni Mrągowa. W ramach Święta Miasta usłyszymy Dawida Kwiatkowskiego, a także zespół Bakshish i Kombi Łosowski, wystąpi również Novika. Na program Dni Mrągowa prócz koncertów gwiazd składają się wystawy, spotkania, prezentacje grup artystycznych, imprezy sportowe i rekreacyjne.

Piątek, 30 czerwca 2023 r.
Festiwalowy Amfiteatr nad jeziorem Czos

18.30 BAKSHISH /reggae/– jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae. Powstał w 1982 roku w Kluczborku. Awansował do finału konkursu radiowej Trójki „Kto najlepszy w tym rocku?”, zdobył nagrodę Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie 1983, gdzie zagrali jako gwiazda rok później. Bakshish można było spotkać na dużych festiwalach w całej Polsce. W 1992 roku wraz z Robertem Brylewskim zrealizowali swój pierwszy album „One Love”. Przez grupę przewinęły się dziesiątki muzyków, jej fundamentem od zawsze jest wokalista Jarek „Jarex” Kowalczyk. Doświadczenia lidera zespołu „Jarexa” to nie tylko granie z żywym zespołem. Jego solowy projekt Tabu Duby był jednym z pionierskich na polu electro dub w Polsce. Zespół obecnie promuje i prezentacji najnowszego albumu wydanego we współpracy z niemieckim producentem Umbertem Echo pod tytułem „EGO”.

20:00   DAWID  KWIATKOWSKI /pop/ – piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Autor siedmiu solowych albumów studyjnych w tym najnowszego, który na rynku pojawi się pod tytułem „Dawid Kwiatkowski”. Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego oraz polskiego wykonawcy, zdobywca czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Awards, laureat Telekamery, a także najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce „Bursztynowy Stowik”, którą otrzymał na festiwalu w Sopocie za hit „Bez Ciebie”. Piosenka ta głosami słuchaczy radia RMF FM została wybrana na przebój roku 2021. W 2022 r zrealizował trasę „Dawid Kwiatkowski Tour”, na którą bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie.
WSTĘP BEZPŁATNY.

Sobota, 1 lipca 2023 r.
Plac Unii Europejskiej

12:00-22:00  FESTIWAL FOOD TRUCKÓW
10:00 start Mrągowskiego Rajdu Motocykli Zabytkowych Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych ŁAPA  (ul. Sobczyńskiego)
14.00-18.00  HOLI ŚWIĘTO KOLORÓW, prezentacje DJ-ów (ul. Sobczyńskiego)
16.00 wernisaż wystawy twórczości Stanisława Kusia w Mrągowskim Centrum Kultury
16:30  Zespół Wokalny SUKCES  
17:00  Obchody Jubileuszu 30- lecia Partnerstwa Miast Mrągowo- Grünberg 
18.30   Iwona i Andrzej
20.00   12 godzin
21:30  KOMBI Łosowski /muzyka elektroniczna, pop-rock/ – zespół wielkich przebojów, w rytm których bawią się kolejne pokolenia publiczności. Specjaliści od „Słodkiego miłego życia” oraz najbardziej znanego w polskiej muzyce intra, skomponowanego i niezmiennie granego przez Sławomira Łosowskiego, lidera i założyciela KOMBI, czyli Łysego w spodniach w biało-czarne paski przy klawiszach. W 2022 r. minęło równe 40 lat gdy Łosowski skomponował „Słodkiego miłego życia”, w 2023 r. mija 40 lat od nagrania piosenki i jej premiery radiowej. To największy przebój KOMBI i jeden z największych polskich hitów wszech czasów. Z okazji jubileuszu kompozytor wzbogacił piosenkę o nowe brzmienia – zespół wykonuje ją obecnie w nowej, energetycznej wersji.

Niedziela, 2 lipca 2023 r.
Plac Unii Europejskiej /
Mrągowskie Centrum Kultury

12.00-21.00  FESTIWAL FOOD TRUCKÓW    
14.00  Cezary Nowakowski /schody MCK/
15.00 wernisaż wystawy pokonkursowej V Ogólnopolskiego konkursu na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołos
16.00 Orkiestra Dęta Mrongovia
16.30  Wręczenie wyróżnień zasłużonym mieszkańcom Mrągowa
16.45 Chór KAMERTON
17.10 Krzysztof MATULEWICZ
17.40 ART MUSIC CENTER Cezarego Nowakowskiego soliści & The M.A.Z.I. Band
18.10 NOVIKA /muzyka elektroniczna/ – właściwie Katarzyna Nowicka – polska piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, dziennikarka radiowa. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i fletu poprzecznego. Zadebiutowała na albumie Futro zespołu Futro, wydanym w 2002 roku, zasłynęła także ze współpracy z wieloma polskimi muzykami, m.in. z Andrzejem Smolikiem. Założyła także swój kolektyw DJ-ski „Beats Friendly”, z którym grywała w największych polskich klubach. Jako dziennikarka związana z Programem Czwartym Polskiego Radia, w którym prowadzi autorską audycję „Lenie – serwuje Novika”. Novika obecnie prowadzi intensywne życie klubowo-sceniczne. Składają się na to koncerty live ze swoim zespołem oraz występy wokalne u boku DJ-ów.

 

 

Festiwalowe Mrągowo. Dobre emocje.

Festiwale / Wydarzenia

Festiwalowe Mrągowo - weekend I

Hip-Hop wakacje

Weekend I

Festiwalowe Mrągowo - weekend II

Święto Miasta

Weekend II

Festiwalowe Mrągowo - weekend III

Śmiechem żartem

Weekend III

Festiwalowe Mrągowo - weekend IV

Mocne uderzenie

Weekend IV

W cygańskich rytmach

Weekend komedii

Weekend V

Festiwalowe Mrągowo - weekend VI

Legendarny Piknik Country

Weekend VI

Festiwalowe Mrągowo - weekend VII

Serce Mazur

Weekend VII

Festiwalowe Mrągowo - weekend VIII

Weselne przeboje

Weekend VIII

Festiwalowe Mrągowo - weekend IX

Kresowa nuta

Weekend IX

Festiwalowe Mrągowo - weekend X

W sportowym stylu

Weekend X