Samolotem na Mazury

Odlotowy sezon na festiwale. Festiwalowe Mrągowo łączy siły z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury!

Miasto Mrągowo i Port Lotniczy Olsztyn-Mazury rozpoczynają współpracę promocyjną w letnim sezonie turystycznym. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisano 24 kwietnia 2023 r. Połączenie sił ma pomóc w zwiększeniu liczby osób przylatujących na Mazury, aby wziąć udział w mrągowskich festiwalach.

Tegoroczna letnia siatka połączeń obejmuje 5 kierunków (z/do Kraków, Wrocław, Londyn Stansted, Londynu Luton, Londyn Dortmundu) realizowanych przez 3 linie lotnicze: Polskie Linie Lotnicze LOT, Ryanair, Wizz Air. Nowy rozkład lotów obowiązuje od 26 marca do końca października br.

 Wiosenno-letnia siatka połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury daje możliwość zaplanowania weekendowego wyjazdu lub dłuższego urlopu w Polsce i za granicą. Jestem przekonany, że skorzystają z niej zarówno mieszkańcy Warmii i Mazur oraz Podlasia, jak również turyści szukający alternatywy do wielogodzinnej podróży autem czy pociągiem z południa na północny-wschód Polski. – mówi Wiktor Wójcik, prezes zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o. zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury.

Od 26 marca do końca października br. pasażerowie będą mogli korzystać ze stałych, całorocznych kierunków w innych dniach oraz godzinach, a także z powracających sezonowych lotów krajowych. Tegoroczna letnia siatka połączeń obejmuje 5 kierunków realizowanych przez 3 linie lotnicze:

Polskie Linie Lotnicze LOT zaplanowały loty z/do Krakowa w poniedziałki i piątki. Ceny biletów zaczyna się już od 89 zł/os, w co wliczone są dwie sztuki bagażu podręcznego. 60-minutowe loty na tej trasie realizowane są samolotami Embraer 175, na których pokładzie może podróżować 82 pasażerów.

Ryanair w sezonie letnim oferuje trzy połączenia z Szyman: Londyn Stansted, Kraków i Wrocław. Loty z/na podlondyńskie lotnisko realizowane będą w dwa razy tygodniowo – w poniedziałki i piątki, z/do Krakowa trzy razy tygodniowo – we wtorki, czwartki i niedziele, a z/do Wrocławia w piątki i niedziele. Bilet w jedną stronę na wszystkich trasach Ryanair można upolować już za 49 zł/os.

Wizz Air będzie realizował swoje całoroczne połączenia – z/do Dortmundu i Londynu Luton we wtorki i soboty. Koszt biletu na tych trasach zaczyna się od 69 zł/os.

Pełen rozkład lotów, wraz z możliwością zakupu biletów, dostępny jest na stronie internetowej lotniska www.mazuryairport.pl

Video: Paweł Krasowski